Filmas “Bille” prezentācija skolēniem

Šonedēļ Žila Verna Rīgas franču skolā 4. – 6. klasēm tika demonstrēta Latvijas simtgades filma “Bille”, sadarbībā ar projektu “Latvijas skolas soma”. Skolēni ar interesi noskatījās filmu, uzdodot jautājumus, iesaistoties diskusijās, vēlāk mājās pārspriežot filmas notikumus ar vecākiem.

Bērniem nesaprotami šķita Billes mātes izturēšanās, kā arī filmā parādītais Latvijas ekonomikas grūtais stāvoklis, jo pirms tam gan bērnu vecāki, gan skolotāji tika uzsvēruši, ka Ulmaņlaiki Latvijā ir bijuši ļoti labi laiki. Tāpat bērnus ļoti interesēja naudas vērtība tajā laikā, kā Bille un Ausma varēja tik daudzas reizes izbraukt ar karuseli un apēst tik daudz saldējumu un citu saldumu tikai par 2 latiem.

Daudzus skolēnus izbrīnija arī kaut kas tik vienkāršs, kā sviesta griešana ar stiepli vai bērnu dzīvošanās pa pagalmu un pilsētu basām kājām. Bērni labprāt vēlējās uzzināt, kāds ir aitu tauku sastāvs, ja jau tie spēj aizsprostot izlietni. Skolas vadībai un skolotājiem šķiet, ka filma nav tikai izklaidējošs materiāls, bet noteikti ir izglītojošs un informējošs materiāls.